KADIN FAKTÖRLÜ KISIRLIK ( INFERTİLİTE ) SORUNLARINDA PRP YÖNTEMİ UYGULANMASI

KADIN FAKTÖRLÜ KISIRLIK ( INFERTİLİTE ) SORUNLARINDA PRP YÖNTEMİ UYGULANMASI

Tüm Dünya’da çeşitli sebeplerden ötürü kısırlık ( infertilite ) gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlaması büyük tehdit oluştırmaya başlamştır. Özellikle Kadın Faktörlü Kısırlık faktörlerinin gün geçtikçe artması ve yoğunlaşması bu ciddi problemin üzerinde yeni yöntemler ile ilgili klinik çalışmaların devam etmesi Üremeye Yardımcı Tedavilerde yeni yöntemlerin varolmasına olanak vermiştir.

PRP Tedavileri bilindiği üzere sağlık alanda birçok endişeye karşı destek niteliğinde kullanılan bir yöntemdir. Birçok alanda kullanılan bu mucizevi metod Üremeye Yardımcı Tedavilere destek olabilir mi düşüncesi ile ilk defa Amerika’da menopoz ve erken menopozdaki hastalararın Over ( Yumurta Rezervleri) uygulanması ile klinik çalışmaları başlamıştır. 5 hastaya uygulanan bu işlem ile 4 hastadan olumlu gebelik elde edilmiştir. Kurumumuz olarak bizim de amacımız PRP tedavisi desteği ile Üremeye Yardımcı Tedavilere destel vererek  evlat sahibi olmak isteyen ailelere bir umut verebilmektir. Tabiki Overian PRP yöntemi bilimsel bir dayanağı olması ama klinik çalışmaları devam eden bir yöntem olup; standarta girmiş bir tedavi olmaması sebebi ile hastalara başarı oranları konusunda bilgi vermeyi uygun görmekteyiz

Tüm Dünya’da çeşitli sebeplerden ötürü kısırlık ( infertilite ) gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamıştır.Her hastanın PRP uygulaması sonasında göreceği fayda farklılık göstereceğini de belirterek; bugüne kadar uyguladığımız PRP tedavileri sonrasında görünen faydanın % 75-80 olduğunu gururla belirtebiliriz.

 

.